Pablo Designs

Unikátní designová světla od Pablo Designs.

Pablo Designs

Společnost Pablo Designs byla založena v San Francisku Pablem Pardem. První vyrobená lampa, která opustila dílnu je Piccola Table, má měkkou ohebnou podložku, pokrytou italskou kůží a může se naklonit do jakéhokoliv úhlu. V roce 1993 získal mezinárodní uznání za bytové vybavení a inovativní osvětlení. Jeho návrhy se dostaly do popředí amerického současného osvětlení. Od té doby je na první pohled jasné, že se jedná právě o produkt Pablo Designs. Návrhy směřuje na jednoduchost užívání, citlivě propracovanou techniku a nadčasové konstrukce, které doplní jakýkoliv prostor.  Postupem času začal spolupracovat s dalšími designéry, kteří sdílejí jeho vizi. Jejich různorodé myšlenky a perspektivy pohledu jim pomáhají stvárnit neuvěřitelná nadčasová díla. Vyhráli v soutěži na veletrhu Neocon v Chicagu, dostali ocenění Red Dot Award, Německou cenu za design ad.

Pablo Pardo

Pablo Pardo je venezuelským průmyslovým designérem. Pochází z rodiny návrhářů, hudebníků a inženýrů. Ve své tvorbě využívá to nejlepší z každého zaměření. V roce 1986 absolvoval na univerzitě v Cincinnati obor průmyslového designu. Svou kariéru začal v hračkářství Fisher Price, kde navrhnul kolečkové brusle a pro Damien Chrysler vytvářel automobilové koncepty. Díky těm to zkušenostem dává do tvorby lamp vtip, hravost a funkci. Inspirací pro něj je Dieter Rams, Achille Castiglioni a Flos a Artemide.

Fernando Pablo

Fernando Pablo je dvojčetem Pabla Parda. Své dovednosti směřoval k firmám jako je Sony, Dell, Embraer, Compaq, BMW a Pablo Designs. Pro BMW vytvořil automobil Gina, které získalo ocenění Concept Car of the Year. Vystaveno je v muzeu BMW v Mnichově a slouží jako základ pro současné modely automobilů společnosti. V roce 2012 získal ocenění Red Dot Award, za lampu PIXO, kterou vytvořil se svým dvojčetem.

Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs

Autor článku: Verča (Veronika Přikrylová)

-

Nejnovější články

12. únor 2018

Materiál: Plast

Další díl seriálu Materiál je zaměřen na plasty a designéry, kteří tento materiál proslavili.

čtěte více

06. únor 2018

Druhý díl seriálu o světle

V našem druhém článku věnujícímu se opět problematice světla v interiéru se dočtete jak pracovat se světelnými zdroji tak, abyste docílili přirozené atmosféry po celý den.

čtěte více

11. leden 2018

Materiál: Dřevo

Nejen světlo určuje atmosféru prostředí. Použité materiály také velmi ovlivňují dojem z prostoru.

čtěte více

30. listopad 2017

První díl seriálu o světle

Ačkoliv je naším hlavním kolbištěm pole designu, nesmíme zanedbávat ani funkční stránku našich výrobků. Světlo sehrálo klíčovou roli v průběhu evoluce celého prostředí kolem nás. Rozhodli jsme se proto, že v našem magazínu světlu věnujeme seriál, kde se budeme zabývat jeho základními charakteristikami. V sérii článků se zaměříme na parametry, jako jsou intenzita světla, jeho barva, chování v různých prostředích a v neposlední řadě také možnosti, jak ho využít tak, abyste se doma cítili po celý den dobře a abyste si mohli vybrat takové svítidlo, které přispěje nejen estetické hodnotě ale i světelné pohodě vašeho domova.

čtěte více

Objevte naše produkty #clarocz