Pablo Designs

Unikátní designová světla od Pablo Designs.

Pablo Designs

Společnost Pablo Designs byla založena v San Francisku Pablem Pardem. První vyrobená lampa, která opustila dílnu je Piccola Table, má měkkou ohebnou podložku, pokrytou italskou kůží a může se naklonit do jakéhokoliv úhlu. V roce 1993 získal mezinárodní uznání za bytové vybavení a inovativní osvětlení. Jeho návrhy se dostaly do popředí amerického současného osvětlení. Od té doby je na první pohled jasné, že se jedná právě o produkt Pablo Designs. Návrhy směřuje na jednoduchost užívání, citlivě propracovanou techniku a nadčasové konstrukce, které doplní jakýkoliv prostor.  Postupem času začal spolupracovat s dalšími designéry, kteří sdílejí jeho vizi. Jejich různorodé myšlenky a perspektivy pohledu jim pomáhají stvárnit neuvěřitelná nadčasová díla. Vyhráli v soutěži na veletrhu Neocon v Chicagu, dostali ocenění Red Dot Award, Německou cenu za design ad.

Pablo Pardo

Pablo Pardo je venezuelským průmyslovým designérem. Pochází z rodiny návrhářů, hudebníků a inženýrů. Ve své tvorbě využívá to nejlepší z každého zaměření. V roce 1986 absolvoval na univerzitě v Cincinnati obor průmyslového designu. Svou kariéru začal v hračkářství Fisher Price, kde navrhnul kolečkové brusle a pro Damien Chrysler vytvářel automobilové koncepty. Díky těm to zkušenostem dává do tvorby lamp vtip, hravost a funkci. Inspirací pro něj je Dieter Rams, Achille Castiglioni a Flos a Artemide.

Fernando Pablo

Fernando Pablo je dvojčetem Pabla Parda. Své dovednosti směřoval k firmám jako je Sony, Dell, Embraer, Compaq, BMW a Pablo Designs. Pro BMW vytvořil automobil Gina, které získalo ocenění Concept Car of the Year. Vystaveno je v muzeu BMW v Mnichově a slouží jako základ pro současné modely automobilů společnosti. V roce 2012 získal ocenění Red Dot Award, za lampu PIXO, kterou vytvořil se svým dvojčetem.

Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs Pablo Designs

Autor článku: Verča (Veronika Přikrylová)

-

Nejnovější články

13. květen 2019

Příjemné osvětlení nejen v restauracích

Nevíte si rady se správným osvětlením vaší restaurace? Rádi pomůžeme vybrat ty správné.

čtěte více

29. duben 2019

Klasická i netradiční svítidla

Stropní a závěsná svítidla jsou užitečným pomocníkem potřebujeme-li světlo v celé místnosti. Naopak stolní lampy využijeme na přímé světlo dostačující k příjemnému čtení.

čtěte více

04. duben 2019

Keramická svítidla

čtěte více

21. březen 2019

Síla doteku

Vyzkoušejte stolní lampu SOL LED, která mění intenzitu světla pouhým dotekem

čtěte více

Objevte naše produkty #clarocz