Rozjasněte byt našimi žárovkami

Designové žárovky, které oslní nejen vaši návštěvu.

Vývoj a užití žárovek

Dříve lidé měli jako zdroj tepla a světla oheň. Později se dostaly do popředí svíčky, olejové lampy a nakonec žárovky. V současné době máme již několik druhů žárovek a stále se spekuluje nad co nejvyšší úsporou energie. Wolframové žárovky umožňují spousty designových tvarů, díky principu zahřívání tenkého, obvykle wolframového drátu, kterým protéká proud. Tyto žárovky vypadají úžasně v otevřených lampách nebo svítidlech.

        

Luna: 40 W / 60W                                     Magna: 40W / 60W                                    Mercurio: 40W / 60W                  

Dnes obvykle užívané LED žárovky jsou tvarově nerozeznatelné od obyčejných žárovek. Ty ovšem vydávají teplo, zatím co LED žárovky nikoli. Vlákna se rychle rozzáří a mají nízkou spotřebu energie. Hodí se pro osvětlení domácnosti, kanceláře i provozovny.

          

Bolsa: LED, 4 W                                       Cosmo: LED, 2 W                                      Vera: LED, 3 W

Dalším druhem je halogenová žárovka, která je vhodná pro časté rozsvícení a zhasínání. Žárovka má jednoduchou konstrukci, okamžitý start a malé rozměry. Díky jejím vlastnostem je vhodná pro užití do koupelen, spíží, sklepů ad. 

Kompaktní zářivky byly navrženy tak, aby tvarově co nejlépe odpovídaly žárovkám klasickým. Jsou založeny na principu průchodu proudu v parách rtuti. Ideálně se hodí k dlouhodobému svícení, nikoli do místnosti s častým vypínáním a zhasínáním. 

Na nabídku našich designových žárovek se můžete podívat zde.

Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami Rozjasněte byt našimi žárovkami

Autor článku: Verča (Veronika Přikrylová)

-

Nejnovější články

28. listopad 2018

Tipy na Vánoce

Hledáte originální vánoční dárky? Pojďte se inspirovat nadílkou sněhově bílých světel.

čtěte více

12. říjen 2018

Pablo Designs

Unikátní designová světla od Pablo Designs.

čtěte více

12. únor 2018

Materiál: Plast

Další díl seriálu Materiál je zaměřen na plasty a designéry, kteří tento materiál proslavili.

čtěte více

06. únor 2018

Druhý díl seriálu o světle

V našem druhém článku věnujícímu se opět problematice světla v interiéru se dočtete jak pracovat se světelnými zdroji tak, abyste docílili přirozené atmosféry po celý den.

čtěte více

Objevte naše produkty #clarocz